skip to Main Content
Kuidas Talveaeg Lastele Meeldejäävaks Muuta?

Kuidas talveaeg lastele meeldejäävaks muuta?

Just talvel on võimalus võtta ette kõike huvitavat, mida teistel aastaaegadel kas ei saa või ei jõua. Mõte läheb esmalt muidugi lumes hullamiseni, ent mõtle nendele päevadele, kui ilm on nii kohutavalt halb, et kohe üldse ei kutsu õue kolama! Mida siis küll ette võtta?

Millega ei hakka kunagi igav?

Kas tead, et üks kõige mitmekülgsemaid mänguasju on just lego. Sellega saab mängida nii üksi kui kambakesi; võib järgida juhiseid või lasta fantaasial lennata; ehitada kümme minutit või nokitseda terve päev. Seetõttu võib öelda, et päris õige lego on vastuseks neile, kes soovivad leida tervet pere haaravat meelelahutust. Mainimist väärib ka see, milliste oskuste arendamisele legodega mängimine kaasa võib aidata: suhtlemine, keskendumine, koostöö, probleemilahendus, ruumitaju ning muidugi loomingulisus! Talvist hõngu saab tuua samateemaliste komplektidega, sest lego tootevalik on tõesti fantastiliselt lai.

Õhtutunnid hetkega täidetud

Vahepeal unustuse hõlma vajuma kippunud lauamängud on tagasi pildile murdnud. Seejuures ei tähenda vaid klassikalisi lauamänge. Iga natukese aja tagant tuleb jälle mõni uus lauamäng, mille taha võid end unustada pikkadeks tundideks. Mitmeid lauamänge saab vastavalt mängijate arvule ja oskustele sobilikumaks muuta ehk neid saab kasutada läbi aastat. Ja kui aega eriti palju käes – miks mitte võtta ette oma lemmik lauamäng ja teha sellest kodune variant? Või ise mõni lauamäng välja mõelda ja selliselt see täiesti nullist valmis teha?

Tagasi õue!

Vahet pole, mida on plaan talvisel ajal õues ette võtta, A ja O on õige riietus. Ja seejärel ootabki talvine õu oma ahvatlustega! Näiteks klassikaline õuemänguasi ehk üks korralik kelk. Nii nagu meie vanavanemad juba oma lapsepõlves kelguga sõitsid, nii sõidavad ka praegused lapsed ja tulevased põnnid. Just seetõttu peaks kodus olema kasvõi üks kelk! 

Kas perekonnareliikviaks olev Soome kelk või Hansaposti e-poest soetatud täispuhutav kelk. Kelk ei pea olema ka üksnes lõbusõiduvahend. Kui lund jagub, võib kelk olla suisa transpordivahendiks. Selliselt saad kasvõi lastega külla minna ja rasked toidukotid koju tuua.

Suuskadega mäe otsa või metsa alla

Kelguga allasõit on natuke liiga hirmus? Õnneks on teisigi variante. Murdmaasuusakultuur on meil korralik ja seetõttu leiab korralike radu ka väiksemates kohtades. Pinnavormide olemasolul saab katsetada ka mäesuusatamist ja lumelauaga sõitu, isegi kui pead ilma tõstuki abita mäkke ronima. Ja kui on olemas jäähallid või – piisava paksusega – looduslikud veekogud, otsi välja uisud ning mine hoopis jääle liuglema! Vajaliku varustuse leiad Kaup24 e-poest. Ja kui varustus käes, saadki asuda õppima uusi oskusi või endale vanu meelde tuletada.

Matkarajad on ka talvel olemas

Enamik matkaradu on täiesti ligipääsetavad ja avastamist ootavad ka külmematel päevadel. Vaja on vaid natuke teisiti läheneda ning hoolikalt ette valmistuda: selga ilmastikule vastavad riided, kotti pakkida nii snäkid kui ka soe jook. Distantsid võivad algul olla lühemad, et saaks hea kogemuse. Selliselt tegutsedes võid rahuliku südamega minna avastama nii rabaradu kui metsateid. Ka neid, mis suvel juba üle vaadatud! 

Ja kui kondimootorimatk kohe üldse ei kutsu, on ka teisi variante. Talvisel ajal on rohkelt talle, kes pakuvad saani- või reesõitu. Tahad midagi veel huvitavamat? Isegi Eestis leiab üksjagu kelgukoeri, kelle jaoks pole midagi põnevamat, kui karges ilmas kelku vedada.

Back To Top