skip to Main Content
Koolitarbed, Mida Sa Teadsid Ja Ei Teadnud, Et Võib Vaja Minna

Koolitarbed, mida sa teadsid ja ei teadnud, et võib vaja minna

Koolis on tarvis õpikuid, töövihikuid, tavalisi vihikuid ja kirjutusvahendeid. Vähemalt need on koolitarbed, mis meil esimesena pähe löövad. Küll on aga ka kooliks tarvilikke vahendeid, mis ei pruugigi koheselt meenuda, ent millel on samamoodi oluline koht koolilapse igapäevaelus.

Usalda valiku tegemisel asjatundjaid

Mõeldes, millised koolitarbed on koolis tarvilikud, tasub julgelt pöörduda lapse tulevase õpetaja või kooli poole. Just esimese klassi õpilastele mõeldes on loodud nimekiri, kus on kirjas kõik koolilastele vajalikud koolitarbed: alates koolikotist ja kindlast numbrist erinevatest vihikutest, lõpetades kirjutusvahendite ja kääridega.

Tihtipeale on kirjas ka see, kui palju võib midagi tarvis olla ehk et ei pea umbes ostma. Varakult ostma hakates saad ära kasutada eripakkumisi ja sooduskampaaniaid. See nõuab küll veidi rohkem ressursse, ent sääst võib olla märkimisväärne ja seda eriti siis, kui eelistad kvaliteetseid ja kauakestvaid brände. Klassikalised klassiruumis kasutatavad koolitarbed pole ainsad, mida vaja. Ideid võid saada sellestki, kui vaatad ringi Hansapost veebipoes ja näed, mida koolitarvete kategoorias müüakse.

Lisaks haridusmaailma asjatundjatele on abiks ka need, kes omandanud teadmisi oma kogemustest ehk vanemad, kelle lapsed alles hiljuti kooli läinud. Nende kogemus on näidanud, et lapsel võiks kotis olla väike akupank juhuks, kui ta unustab telefoni laadida aga on vaja ühendust saada. Ühe sahtli või vähemalt sahtlinurga võiks jätta igapäevaselt täidetavale snäkikotile, et kui kõht tühjaks läheb, poleks ilmtingimata vaja poes taskuraha kulutada. Ning nii nagu me oleme ise harjunud kaasas kandma veepudelit, võiks see olla ka lapsel olemas.

Kehasõbralikud koolitarbed

Erinevatest vajalikest asjadest rääkides ei saa üle ega ümber seljakoti olulisusest. Kindlasti peab seljakott olema ergonoomiline ning kehasõbralik lahendus. Valesti istuv seljakott võib tekitada tõsiseid rühiprobleeme, mis liiguvad koos lapsega edasi ka kõrgematesse klassidesse. Samamoodi tasub lapsele õpetada, mida kooli kaasa võtta ja mis koju jätta, jutt on siis just asjadest, mida tahaks tingimata oma sõpradele näidata, ent mis võivad koolikoti väga raskeks muuta.

Seljakott pole aga ainus asi, mille ostmisel jälgida kehasõbralikkust. Võtame ergonoomilised kirjutusvahendid, mis ei ole lihtsalt iluasjaks. Heaks näiteks on pliiatsid ja käärid sõltuvalt sellest, kas laps on vasaku- või paremakäeline; lohukeste või kolmnurkse kujuga kirjutusvahendid.  Nende abil on õigete võtete saavutamine oluliselt lihtsam. Korrektsed töövõtted tähendavad aga kergemat koolipäeva ning paremat edasiminekut õpingutes, sest laps ei väsi ära.

Kasuta juba olemasolevat

Kindlasti ei pea koolitarbed olema need kõige kallimad, kui just kõrgema hinnaga ei kaasne märkimisväärne kvaliteet. Laps võib küll tahta lemmikust multikakangelasega seljakotti, ent kas ta on nõus sama seljakotti ka paar aastat hiljem kandma? Mitmed asjad võivad meil kodus olemas olla, näiteks kalkulaator või joonlaud. Või siis erinevate ettevõtete poolt jagatud ja sahtlinurka seisma jäänud pastapliiatsid!

Mõnikord ei ole isegi mõtet minna raamatupoodi, kus ka koolitarbeid müüakse, vaid pöörduda otse kontoritarvete müügiga tegelevatesse ettevõtetesse või kasutada e-poode nagu Kaup24. Mitme lapsega peredes võib olla mõistlikum teatud koolitarbed hulgi osta. Kasvõi pastapliiatseid suuremas koguses, selle asemel et neid ükshaaval kaotsiläinute või tühjaks saanute asenduseks soetada.

Back To Top