skip to Main Content
Kuidas Lastetuppa Mööblit Valida?

Kuidas lastetuppa mööblit valida?

Lapsetuppa mööbli valimine ei ole kindlasti lapsemäng. See võib olla põnev, aga ka stressirohke. Vajad mööblit, mis on mugav, lõbus, ohutu ja funktsionaalne. Lisaks peaksid investeerima mööblisse, millest sinu lapsed silmapilkselt välja ei kasva. Vaatame veel mõningaid olulisi näpunäiteid, mis aitavad sul lastetuppa mööblit enesekindlalt valida.

Tee plaan

Tundub lihtne astuda sisse uhkesse mööblipoodi või minna veebipoodi ja osta vajalik mööbel. Kuid alati on parem varuda mõni hetk, et otsustada, millist tüüpi mööblit soovid osta ja kuidas kavatsed seda kasutada. 

Samuti pead mõtlema, kui kaua sinu laps seda mööblit kasutab. Tänapäeval saadaolev mööblivalik on lihtsalt hämmastavalt lai, nii et õige plaan ja eelarve aitavad sul oma valikuvõimalusi kitsendada.

Mõtle multifunktsionaalsusele

Mitmekülgsus on võti. Erinevalt täiskasvanutest kasvavad lapsed välja kõigest, alates riietest ja mänguasjadest kuni mööblini. Pead mõtlema mööblile, mis toimiks multifunktsionaalsena. Näiteks võid tavalise mähkimislaua asemel valida hällikujulise polsterdatud tooli. Kui laps on mähkmevahetuse etapist välja kasvanud toimib mööbliese laheda toolina.

Vali ajatud mööbliesemed

Pea meeles, et mööbel on pikaajaline investeering ja seepärast peaksid valima esemed, mis sobivad pikema plaaniga. Kindlasti on mõttekas investeerida mööblisse, mida sinu lapsed mitme aasta jooksul kasutavad. Tugitool VidaXI e-poest sobib näiteks igas vanuses lapsele ja on seetõttu hea valik. Kõik see ei tähenda aga, et peaksid oma lapse magamistuppa valima ülisuure voodi või tavalise töölaua, mis on sinu lapse jaoks liiga suur. Oluline on valida lastetuppa mööbel, mida saab lapse kasvades uuendada või ümber kujundada.

Ära unusta kvaliteeti ja vastupidavust

Kvaliteet on oluline. Tegelikult on see kõige tähtsam kriteerium üldse. See võib tulevikus säästa paljudest sekeldustest. Samuti peab mööbel olema piisavalt vastupidav pikaajaliseks kasutamiseks. Veendu, et voodi oleks piisavalt tugev, et taluda sinu lapse raskust ka siis, kui ta kasvab ning et ka voodiraamid ei jää vajadusel lapsepõlve lõpuni väikeseks. Mõtle seega sellele, et ostad lapsele voodi, mida sinu laps kasutab vähemalt järgmise viie aasta jooksul.

Pea meeles hoiuruumi

Laste maailm on kaootiline ja loomulikult on nende tuba täis mänguasju, riideid, mänge, raamatuid, pliiatseid, värvipurke ja mida kõike veel. Mõned neist asjadest võivad muutuda ohtlikuks, kui neil lastakse laiali vedeleda. Seega on lahendus valida panipaigaga mööbel, mis mahutab sinu lapse pidevalt kasvate mänguasjade ja hädavajalike asjade maailma. 

Näiteks võid osta riidekappi, millel on ka sahtlid, et hoida väikesed riideesemed korras. Kastiga voodi võib aidata hoida sinu lapse aardeid, millest ta ei pruugi olla nõus loobuma või talverõivaid, mida sa ei pea enne järgmisi jõule välja võtma. Piisava hoiuruumi olemasolu tähendab ka vähem segadust lapse toas.

Arvesta oma lapse arvamusega

Pea meeles, et sa ei osta mööblit ainult lastetuppa, vaid lood koos sellega maailma, kus nad veedavad palju oma aega. Lastel on oma arusaamad sellest, millisena nad tahavad oma maailma näha. Kui sinu lapsed ei ole enam liiga väikesed on hea mõte küsida nende arvamust. Loomulikult ei pea sa kõiki selliseid soove järgima, eriti kui need pole teostatavad või ratsionaalsed. Kuid võid kaaluda ühte või kahte ideed, nagu tooli istmepadja värv või lapse voodi kujundus. Nii tunneb sinu laps end oma toas rohkem kaasatuna ja armastab seal aega veeta.

Lapsed kasvavad kiires tempos ja sa ei saa selle vastu midagi teha. Parim asi, mida teha, on veenduda, et planeerid ja ostad mööblit nii, et nende tuba kasvab koos nendega. Seda teevad kõik targad vanemad ja loomulikult oled sina tark lapsevanem!

Back To Top