skip to Main Content
Kuidas Valmistada Oma Kodu Ette Külmadeks Talvekuudeks?

Kuidas valmistada oma kodu ette külmadeks talvekuudeks?

Kuidas valmistada oma kodu ette külmadeks talvekuudeks?

Külmade talvekuude tulekuga on oluline, et kodus oleks ootamas soe ja hubane pesa. Sageli tõusevad küttekulud järsult ja külm võib tungida isegi kõige soojematesse majapidamistesse. Õnneks on võimalik kodu sisekujunduse kaudu soojemaks muuta ilma, et oleks vaja teha suuri ehitustöid. Õige lähenemine võib aidata küttekulusid vähendada ja kodu mugavust hoida.

Paksud kardinad

Kardinad on enamat kui lihtsalt dekoratiivne element, sest need on suurepärased isolatsioonivahendid. Tihedast kangast kardinad aitavad takistada akendest tulevat külma õhku ning aitavad luua ruumis soojema ja mugavama keskkonna. Oluline on meeles pidada, et päeval tuleks kardinad avada, et lasta sisse loomulikku päikesevalgust, mis aitab tuba soojendada. Öösel aga tuleks kardinad ette tõmmata, et vähendada soojakadusid. Kui sul on väga suured aknad, siis on praktiline valik kahekordsed või voodriga kardinad.

Vaipade olulisus

Põrandad on kodus sageli ühed suurimad külmaallikaid, eriti kui tegemist on kivipõrandatega või halvasti soojustatud aladega. Paksud ja tihedad vaibad, eriti villased või puuvillased, pakuvad suurepärast isolatsiooni ja aitavad hoida põrandad soojana. Vaiba kasutamine vähendab ka külma õhu tõusmist põrandalt, hoides jalad soojana ning lisades ruumile hubasust. Lisaks saab vaipade abil visuaalselt ruumi kokku siduda, andes sellele sooja ja koduse ilme. Vaip on korraga nii praktiline kui stiilne lahendus.

Diivanipadjad ja pleedid

Kui soovid oma kodu külmal ajal eriti hubaseks muuta, siis ei tasu alahinnata aksessuaaride ja tekstiilide võimet pakkuda soojust. Diivanipadjad ja pleedid on hea viis soojust lisada, ilma, et peaks tegema suuri ja kalleid muudatusi. Pehmed ja paksud tekid on visuaalselt meeldivad ja külmal õhtul ka praktilised. Kui diivan on toas paigutatud külma seina lähedale, pakuvad tekid, pleedid ja padjad täiendavat soojust.

Õhuniisutaja kuiva õhu vastu

Külma ilmaga kipub siseõhk muutuma kuivaks, mis võib muuta ruumi jahedamaks ning tekitada ka ebamugavust. Õhuniisutaja on oluline abivahend, mis aitab niiskuse taseme hoidmisel. Miks on see oluline? Niiske õhk tundub soojem kui kuiv õhk. Kui õhk on liiga kuiv, võib see ärritada nahka ja hingamisteid ja tunduda nahale jahedamana, isegi kui termomeeter näitab sama temperatuuri. Õige niiskustaseme hoidmine õhuniisutajaga aitab parandada kodu üldist mugavust ja võib vähendada ka vajadust suurema kütte järele.

Mööbli asukoht

Paljud ei tea, aga mööbli õige paigutus mängib palju rolli toatemperatuuri säilitamisel. Kui diivanid, voodid või toolid on paigutatud otse akende või külmade välisseinte vastu, on tõenäoline, et need kohad tunduvad jahedamad ning viibimine nendes ruumides võib olla vähem mugavam. Aseta mööbel külmadest piirkondadest eemale, et vähendada külma õhu mõju ja parandada soojuse levikut kogu ruumis.

Vaikne ja efektiivne õliradiaator

Külmal talveperioodil võib mõnikord vaja minna täiendavat kütet. Siin tuleb appi õliradiaator, mis on üks parimaid lisakütteallikaid. Õliradiaatorid on äärmiselt efektiivsed, kuna nad säilitavad soojust pikka aega ka pärast väljalülitamist. Need seadmed on vaiksed ja sobivad suurepäraselt magamistubadesse või eluruumidesse, kus soovitakse lisasoojust ilma suurema müra või kuiva õhu probleemideta. Lisaks on õliradiaatoritel tänapäeval sageli ka reguleeritavad termostaadid, mis aitavad hoida temperatuuri täpselt soovitud tasemel.

Soojapuhur kiireks lahenduseks

Kui otsid kiiret ja tõhusat lahendust külma ruumi soojendamiseks, on soojapuhur suurepärane valik. Kuigi see ei ole pikaajaline lahendus nagu näiteks õliradiaator, pakub soojapuhur kohest soojust ja on hea valik kiireks kasutamiseks, kui ruum on ootamatult jahe või on vaja kiiresti temperatuuri tõsta. Soojapuhurid sobivad hästi väiksematesse ruumidesse, kus soovitakse ajutiselt soojust lisada.

Vaba õhuringlus

Õhuringlus on kodus sooja hoidmisel ülioluline. Veendu, et radiaatorite ees ei oleks mööblit, pakse kardinaid ega muid esemeid, mis võiksid takistada sooja õhu liikumist. Kui radiaatorid on takistustega kaetud, ei saa soe õhk ruumis ühtlaselt levida, mistõttu võivad tekkida jahedamad alad. Vaba õhuringlus aitab soojusel efektiivsemalt levida, hoides kogu ruumi ühtlaselt soojana ja vähendab vajadust suurema kütmise järele.

Loominguline isolatsioon riiulitega

Kui sul on välisseintega tuba, tasub kaaluda nendesse seintesse riiulite või kappide paigaldamist. Raamaturiiulid, kapid või isegi erinevad kunstiteosed toimivad loomuliku isolatsioonina, mis aitab vähendada külma õhu liikumist seinte kaudu. See on lihtne ja loominguline viis kasutada olemasolevat ruumi praktiliselt ja mängida sisekujundusega.

Aknateibid ja isolatsioonikiled

Akende kaudu võib minna kaotsi märkimisväärse osa soojusest. Kui aknad ei ole hästi isoleeritud, pääseb külm õhk pragude kaudu tuppa. Selle vältimiseks on mõistlik kasutada spetsiaalseid aknateipe või isolatsioonikilesid, mis loovad akna ümber täiendava isoleeriva kihi, mis hoiab soojust sees ja külma õhu väljas. Need on enamasti valged või läbipaistvad teibid, mida on lihtne paigaldada ja eemaldada.

Kokkuvõte

Kodu ettevalmistamine külmadeks talvekuudeks ei pea olema peadmurdev ülesanne. Väikesed sisekujunduslikud muudatused aitavad kaasa kodu soojapidavusele ja mugavusele, sinu rahakotti suurt auku tegemata. Kõige olulisem on kasutada loovaid ja praktilisi lahendusi, mis aitavad mitte ainult säilitada soojust, vaid luua ka meeldiva ja hubase kodutunde.

Back To Top